تبلیغات
علی نوبهار - کاکائو بخوریم یا نخوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


علی نوبهار

  نمایی از میوه کاکائو

 ارتفاع درخت کاکائو حدود ۸ متر است . مقابل نور خورشید حساس است و از لحاظ اکولوژیکی شرایط خاصی برای رویش و کشت لازم دارد درخت کاکائو در کنار درخت موز و گیاهانی که ازت خاک را بهبود میبخشند بهتر رشد میکند ادامه...

نمایی از میوه برش خورده کاکائو

 تمیز کردن و شستن دانه های کاکائو ...

دانه کاکائو اغلب همراه با ناخالصی های مختلفی است که باید انها را با روشهای متداول بوجاری حذف کرد و بعداز ان برای مدت کوتاهی انها را خیس کرد تاپوسته دانه کاکائو مقدار کمی رطوبت جذب کند

تخمیر دانه کاکائو ...

 برای اینکه پوسته دانه کاکائو از مغز راحت تر جدا شود . روی دانه ها تخمیر انجام میگیرد . این کار به بهبود طعم کاکائو هم کمک میکند . بعلاوه در تغیر رنگ دانه هم اثر دارد . مغز دانه کاکائو  در حالت رسیده ارغوانی متمایل به زرد است که بعد از تخمیر به قهوه ای تبدیل میشود .

بو دادن کاکائو ...

برای اینکه پوسته دانه کاکائو از مغز راحت تر جدا شود . و طعم مطلوبی هم در پودر کاکائو به وجود بیاید . ان را بو میدهند . این مرحله شبیه همان تخمه بو دادن خودمان است . یک دستگاه استوانه ای گرد که مخزن قیف مانندی دارد . بعد از بو دادن باید دمای دانه کاکائو را به حدود  ۵۰ درجه سانتی گراد کاهش داد . این کار نه تنها باعث میشود حرارت بالا نتواند تاثیرات بدی روی کره کاکائو بگذارد . بلکه از نشست کره کاکائو از مغز و جذب ان توسط پوسته هم جلوگیری میکند . برای سرد کردن دانه های داغ کاکائو از هوای سرد و خشک استفاده میکنند

   شکلات ...

مواد اولیه که در انواع شکلات ها استفاده میشود عبارتند از کاکائو . کره کاکائو . شکر . شیر خشک . مواد معطر . ادویه ها . دارچین . وانیلین . و لیستین سویا . پودر کاکائو هم کیفیت های مختلفی را ایجاد میکند به طوری که شکلات ها به ۲ دسته تقسیم بندی میشوند .

۱-) شکلات های تیره .. رنگ قهوه ای تیره و طعم تلخی دارند و از ترکیب انواع پودر کاکائو که در دمای بالا بو داده میشوند . کره کاکائو و شکر تهیه میشوند

۲-) شکلات های روشن . رنگ روشن و طعم ملایمی دارند و از مخلوط انواع پودر کاکائو شکر . کره کاکائو و شیر خشک تهیه میشوند

تلخ‌، شیری و سفید

کاکائو ماده‌ای تلخ مزه است که از دانه‌های درخت گرمسیری کاکائو به دست می‌آید.

دانه‌های کاکائو از نظر طعم، تلخی و عطر با هم متفاوت‌اند و گران‌‌ترین نوع کاکائو از دانه‌های درخت کرئیولو به دست می‌آید که تلخی آن نسبت به سایر کاکائوها خیلی کمتر است و تنها 10 درصد شکلات‌های دنیا با استفاده از این نوع کاکائو تهیه می‌شود.

جالب است بدانید که در نوع مرغوب شکلات‌ها، تنها 10 درصد کاکائو به کار می‌رود.

فواید شکلات

تحقیقات جدید نشان داده است شکلات برای سلامت قلب مفید است و مانع از لخته شدن خون می‌شود. کلسترول خون را تنظیم کرده و به دلیل داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی از التهاب و نابودی سلول‌ها جلوگیری می‌کند.

از طرف دیگر مصرف روزانه 30 گرم شکلات تلخ فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد وسبب افزایش حافظه نیز می‌شود.

این ماده خوراکی لذیذ می‌تواند روند سخت شدن عروق در افراد سیگاری را نیز کند نماید.

جالب است بدانید تئوبرومین موجود در شکلات در داروهای ضدسرفه استفاده می‌شود و خوردن شکلات تلخ می‌تواند دفعات سرفه و تاثیر سوء‌ آن بر سیستم قلبی عروقی و اعصاب مرکزی را کاهش ‌دهد.

شیر کاکائو نیز سبب سرحالی و تقویت عضلات می‌شود و برای ورزشکاران بسیار مفید است.

خوردن کاکائو

و اما بشنوید از مضرات

فراموش نکنید قند و چربی موجود در شکلات می‌تواند سبب چاقی و افزایش کلسترول خون شود، پس در صورت مصرف آن باید چربی و قند سایر غذاها را کاهش دهید.

چربی زیاد می‌تواند برای افرادی که اضافه وزن دارند، بیماران کلیوی و افراد مبتلا به فشارخون بالا خطرناک باشد.

همچنین شکلات کافئین ‌دارد و محرک اعصاب است به همین خاطر توصیه می‌شود در مصرف آن زیاده‌روی نکنید.


????? ??? ?? 1390/07/24 ???? 18:25 ???? علی نوبهار |نظرات |


:???????: :????????:

? ??? ???? - -